Posty tego autora

RECENZJA: Nike Air Force 1 Ultraforce Mid „Cool Grey”

by pdt

Wybór najbardziej kultowych sneakersów w historii jest łatwiejszy, niż by się wydawało. Ponieważ chcąc wskazać na konkretny model, który powinien jako pierwszy wizualizować się w głowie na hasło „sneakers”, z pomocą przychodzi nam… statystyka. Bo jeśli nie najlepiej sprzedający się model butów sportowych w historii, to co innego? Mowa rzecz jasna o Nike Air Force 1. Obecne na rynku nieprzerwanie od roku 1982, podłożyły podwaliny pod ten sport i po dziś dzień stanowią świetną propozycję dla niemalże każdego. Propozycję, która właśnie stała się jeszcze lepsza. Czytaj dalej RECENZJA: Nike Air Force 1 Ultraforce Mid „Cool Grey”

RECENZJA: adidas EQT Support Ultra PK „Core Black”

by pdt

Większość wpisów poświęconych butom z rodziny adidas EQT kwitowaliśmy stwierdzeniem, że rok 2017 może okazać się rokiem EQT. Niemiecka marka w niezwykle aktywny sposób obchodzi ćwierćwiecze adidas EQT. Jedną z nowych propozycji stanowią adidas EQT Support Ultra Primeknit. Dziś na warsztat bierzemy czarną wersję kolorystyczną buta. Zapraszamy do recenzji butów adidas EQT Support Ultra PK „Core Black”!

Czytaj dalej RECENZJA: adidas EQT Support Ultra PK „Core Black”

RECENZJA: Nike Lunarforce 1 Duckboot

by pdt

Projektanci Nike lubują się w hybrydach. Odkąd sięgam pamięcią firma z Oregonu eksperymentowała ze swoimi modelami, łącząc często pozornie niepołączalne konstrukcje w nową całość. Bohater dzisiejszego wpisu ma bogatą historię która nierozerwalnie wiąże się z… koszykówką. Zapraszamy na recenzję modelu Nike Lunar Force 1 Duckboot!

Czytaj dalej RECENZJA: Nike Lunarforce 1 Duckboot

Tarrago Rescue Conditioner & Expander

by pdt

Kończymy cykl recenzji produktów z serii Tarrago Sneakers Care. Bohaterami dzisiejszego wpisu są – odżywka do skór licowych Rescue Conditioner oraz uniwersalny rozciągacz – Expander.

rescue-conditioner

Rescue Conditioner

Rescue Conditioner ma konsystencje rozcieńczonego mleczka. Dzięki zastosowanemu atomizerowi proces nakładania płynu jest ułatwiony. Wg producenta preparat ma odżywiać i natłuszczać skórę. Testowałem go na wykonanych z miękkiej skóry licowej Clarks Desert Boots, nieco przygryzionych zębem czasu. Jak wspomniałem, dzięki zastosowaniu atomizera produkt nakłada się punktowo i precyzyjnie, nie ma problemu, że kosmetyk rozpyla się wszędzie, tylko nie tam gdzie chcemy.

Konsystencja mleczka jest raczej rzadka, przez co do całkowitego pokrycia buta w rozmiarze 11US potrzebowałem około 12-14 „psiknięć”. But zyskał nieco ciemniejszy odcień i delikatny połysk. Miejscowe przetarcia skóry występujące tu i ówdzie zostały delikatnie zamaskowane. Proces polerowania jednego buta zajął mi niespełna 3 minuty. Zastosowanie oleju z awokado w składzie powinno działać korzystnie na skórę. Czy Tarrago Rescue Conditioner to produkt niezastąpiony? Nie powiedziałbym, ale łatwość aplikacji i zadowalający efekt końcowy sprawił, że koniec końców jestem z odżywki zadowolony i nadaje się wyśmienicie do regularnego stosowania na produkty wykonane ze skóry licowej.

expander

Expander

Tarrago Expander podobnie jak inne produkty z linii Tarrago Sneakers Care jest zamknięty w małym, estetycznym dozowniku zwieńczonym atomizerem. Głównym zadaniem Expandera jest rozciąganie skóry. Ciężko stwierdzić, co dokładnie znajduje się w butelce, jednak prawdopodobnie jednym ze składników jest alkohol, wnioskując po zapachu. Podstawowym zastosowaniem Tarrago Sneakers Care jest rozbijanie przyciasnych butów. O ile nic nie zastąpi wizyty u szewca w przypadku, gdy kupiliście buty zdecydowanie za małe, to jednak wszelkiego rodzaju spraye przydatne są w szczególności wtedy, gdy but uciska lub obciera w jednym bądź też kilku miejscach.

Swój egzemplarz testowałem na parze wykonanych z naturalnej skóry licowej Common Projects Achilles. Model ten ma tendencje do obcierania szczególnie pięty. Aplikacja jest bardzo prosta – w wybranym miejscu nanosimy preparat przy użyciu atomizera, następnym krokiem jest odczekanie kilku minut i wtedy zakładamy but i chodzimy. Tarrago Expander zmiękcza skórę a w wyniku ruchu but dopasowuje się do naszej stopy. Zalecane jest kilkukrotne użycie preparatu, ja jednak zauważyłem różnicę zaledwie po jednym użyciu. But wcześniej obcierający do krwi nagle przestał być męczący w użyciu. Jeśli chodzi o takie zastosowanie, Tarrago Expander spisuje się wyśmienicie. A co w przypadku klasycznego rozciągania?

Tu sprawa ma się troszkę inaczej. Pracownie szewskie dysponują specjalnymi maszynami do rozciągania obuwia zwane kopytami. Rozciąganie domowym sposobem jest trudniejsze, ale też możliwe. Należy nanieść preparat – z doświadczenia polecam, w przypadku skóry licowej pryskać od środka i z zewnątrz. Skóry zamszowe, nubuk, czy inne delikatniejsze materiały dla bezpieczeństwa powinny być pryskane tylko od wewnątrz. Gdy preparat osiądzie, wtedy możemy albo, jeśli dysponujemy odpowiedniego rozmiaru prawidłem umieścić go w bucie na dobę lub po prostu założyć but, np. z dodatkową, grubszą skarpetą i spróbować w ten sposób go rozbić. Tak czy owak, w porównaniu do konkurencji Tarrago Expander spisuje się świetnie i to zdecydowanie produkt godny polecenia.