Buty z przyszłości nadchodzą: sneakersy Adidas 4D Fusio zachwycą jakością i stylem

2021-04-24 by Ewelina G

Aby je nosić, należy patrzeć w przyszłość. Buty Adidas 4D Fusio po prostu charakteryzują obuwie jutra. Wielka wygoda, styl i nowoczesne rozwiązania to wciąż tylko niektóre elementy, które je wyróżniają.

Adidas 4D Fusio są lekkimi butami, które przeznaczone są m.in. do biegania, jednak równie dobrze sprawdzą się na nogach streetwearowców, a także… podróżników z przyszłości. Nie są to z pewnością kiksy z naszej ery, o czym świadczą: wydrukowana w 3D podeszwa środkowa i wyciągana wkładka, unikalny system sznurowania czy cholewka Adidas Primeknit, która pozwala stopom oddychać. Buty Adidas 4D Fusio pomagają więc nie tylko wyglądać stylowo i funkcjonować wygodnie, ale przy okazji skutecznie dążyć do realizowania celów sportowych. 

Buty przyszłości są 3D

W sneakersach Adidas 4D Fusio podeszwa środkowa i wkładka zostały po prostu… wydrukowane w 3D. Wszystko za sprawą technologii cyfrowej syntezy światła. Choć ten proces został wykorzystany przez firmę Adidas już wcześniej, to w modelu 4D Fusio, udało się jeszcze lepiej spiąć całą produkcję. Podeszwa i wkładka, która wysuwa się poziomo, zwiększają wizualny efekt 3D. Ciekły materiał żywiczny sprawia, że wydrukowany produkt jest bardzo elastyczny, a przecież właśnie tego dopasowania oczekujemy zarówno od podeszwy, jak i wkładki.

Znane i nowe technologie

W bucie znajdą się także inne, dobrze znane sztuczki Adidasa, w tym m.in technologia Primeknit. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu but jest miękki i lekki. Sama technologia wykorzystywana jest zarówno w butach, jak i kurtkach, bluzach czy topach. Szczególnie przydatna jest w sporcie, ponieważ sekretem mechanizmu są przewiewne i wygodne materiały, które wspierają przy wyczerpującym wysiłku. Primeknit nie jest jednak nowością: był już niejednokrotnie wykorzystywany w butach Adidas – m.in. w modelach firmowanych nazwiskiem Stelli McCartney czy Pharrella Williamsa. W Adidasach 4D Fusio, dzięki technologii wykonana jest m.in cholewka, która pomaga stopom oddychać, gdy ich właściciel intensywnie ćwiczy.

Innowację napotkamy także przy systemie sznurowania. Właśnie przy sznurowadłach znajdziemy paski z TPU, ciągnące się nad szerokim, kolorowym lub przezroczystym, pasem i zjawiskową kratownicą 4D. Wspólnie tworzą unikalną wizualnie sylwetkę butów. Materiał TPU (termoplastyczny poliuretan i poliuretan), który zazwyczaj stosowany jest w podeszwach, daje poczucie lepszego komfortu, zapewniając wyjątkową stabilność i doskonałe warunki użytkowania.

Styl prosto z przyszłości

Odzież sportowa, która tak świetnie jak Adidas 4D Fusio łączy w sobie funkcje ćwiczeniową i streetwearową, musi skupiać w sobie nie tylko funkcjonalność i wymyślne technologie. Równie ważny jest także styl, a ciekawie wyglądające ubrania sportowe to współczesny, modowy standard. To jasne: podczas treningu liczy się efekt, ale ubrania czy buty sportowe często wykorzystujemy także w innych sytuacjach. W butach Adidas 4D Fusio nie zapomniano więc o designie.   

„Adidas 4D Fusio zmienia naszą rzeczywistość dzięki designowi, który zmienia świat” – pisze o swoich butach niemiecka firma Adidas. Tak też się dzieje. Buty znajdziemy w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Uwagę wielu przyciąga bardziej model FY3609 – kolor cholewki to mieszanka czerni, z domieszką fioletowej i różowej dzianiny. Nie zabraknie tu również białych fragmentów, które idealnie podkreślają dynamikę buta. Model FY3603 stawia na połączenie zieleni, szarości i bieli. Innowacją obu modeli 4D Fusio jest to, że podeszwa środkowa także jest wielokolorowa. Te buty po prostu stawiają na kolorowy styl!

Buty z przyszłości już teraz znajdziecie w sklepie distance.pl. Niezawodne technologie, doskonała jakość i designerski styl to przepis na doskonałe, nie tylko wiosenne, buty.