Kamuflage*, czyli od deskorolkowej miłości do cenionej polskiej marki

2019-11-11 by AniaK

Czujesz się dobrze obeznany z naszą rodzimą kulturą streetwear? Jeśli tak i choć trochę miałeś też do czynienia ze skateboardowym światem, to nazwa Kamuflage* nie powinna dla ciebie brzmieć obco. Jeśli jednak natrafiasz na tę markę po raz pierwszy, właśnie teraz czytając ten artykuł, to bez obaw, już ci ją przedstawiam.

Na początek trochę historii: 

Założycielem Kamuflage* jest Marcin Jaskulski, a.k.a Jaskułka. Na pomysł sklepu Marcin wpadł wraz ze znajomym z uczelni. Od żartów i początkowo raczej niepoważnego podejścia do tematu chłopaki w parę lat przeszli do otworzenia pierwszego sklepu w Warszawie. Debiut marki miał miejsce w 2002 roku. Powiązany był z rodzącą się na początku tego tysiąclecia w Polsce modą na skateboarding i wszystkim, co z nim związane. W kraju powstawały właśnie pierwsze skateshopy, w których można było kupić nie tylko deski, ale również bluzy, t-shirty czy inne dodatki. Pojawiało się coraz to więcej nie tylko samych sklepów, ale i również teamów deskorolkowych i Kamuflage* był jednym z nich.

To, co zdecydowanie pomogło marce w rozwoju to sposób jej prowadzenia. W sklepie pracowali początkowo sami deskorolkowcy i anagażowali się oni w wiele ciekawych inicjatyw. Organizowano wyjazdy, eventy i budowano nowe skateparki, również te kryte. Po całej Warszawie porozklejane były naklejki promujące brand. Do samego sklepu nie przychodzili już tylko chłopcy. Coraz częściej odwiedzały go również dziewczyny, które może nie zawsze jeździły na desce, ale czuły się dobrze w tym skateboardowym klimacie. Znaczna część młodzieżowego świata zaczęła się chętnie utożsamiać z marką. 

Autor: [ANN]/theillest.pl

Czym Kamuflage* wyróżnia się dzisiaj:

Dzisiaj marka oprócz produkowania świetnej jakości desek proponuje nam również starannie wykonane, wyróżniające się ubrania i dodatki. Obecnie jest to jeden z najbardziej cenionych polskich brandów streetwearowych. Odzież jest produkowana w całości w Polsce. Marka szarości trwającej jesieni i ponuremu klimatowi nadchodzącej zimy przeciwstawia kolorowe logo zdobiące swoje ubrania.

Czujesz, że klimat Kamuflage* wpisuje się w twój styl? Jeśli tak to po bluzę, chest rig i paski z nowej kolekcji zapraszamy do naszych salonów! A jeśli zimowy klimat skłania cię ku poszukiwaniom unikatowych sneakersów na ten czas,  sięgnij tu.