Kultowe klocki, porządne buty i energetyczne kolory: kolabo Adidas x LEGO®

2021-05-02 by Ewelina G

Za każdym razem, gdy deptaliśmy gołymi stopami w rozrzucone po podłodze klocki LEGO, marzyliśmy o butach Adidas ZX 8000. Nawet jeśli wtedy nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy.

Klocków LEGO® nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeśli jednak ktoś miałby wątpliwości co do ich sławy, niech wyciągnie z szafy czy strychu swoje pudło z zabawkami z dzieciństwa. Na pewno znajdzie się tam choć mały komplecik tych kultowych, duńskich klocków, które bawią nas od niemal 80 lat. Teraz znana wszystkim firma z Danii uśmiechnęła się również do fanów kiksów i razem z gigantem w branży sneakersów – firmą Adidas – prezentują wspólnie kultowy model ZX 8000. Wyraziste kolory, elementy klocków LEGO® i dobre technologie to przepis na ewidentny, modowy sukces. Pewnym jest, że buty wniosą klimat beztroskiej zabawy w każdy dzień swojego właściciela.

LEGO® x Adidas

Co się stanie, gdy połączymy dwa kultowe produkty – jeden niemieckiej firmy produkującej buty, a drugi autorstwa duńskiego króla zabawek? Niezapomniane kiksy, o których każdy marzył w dzieciństwie. Wyjątkowe buty Adidas ZX 8000, o których mowa, wchodzą na rynek za sprawą współpracy firmy Adidas i LEGO®. Marka z Billund wnosi do kolaboracji znane w każdym zakątku świata klocki.

„Baw się dobrze” – pisze w swojej kampanii Adidas i nie jest to zwrot przypadkowy. Nazwę LEGO® przedsiębiorstwo przyjęło w 1934 r. Jest to skrót pochodzący od duńskiego zwrotu „leg godt”, oznaczającego właśnie „baw się dobrze”. Po łacinie z kolei, jednym ze znaczeń tego wyrazu jest „składam”. To również niewątpliwe nawiązanie do czynności wykonywanej codziennie przez miliony dzieci na całym świecie, podczas zabawy kultowymi klockami LEGO®.

Choć duńskiej marki nikomu przedstawiać nie trzeba, to warto przypomnieć, że w swoich fabrykach nieprzerwanie od 1947 r. produkuje zabawki, a światowy sukces przyniosły gigantowi klocki. Małe kostki, które dzięki systemowi wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalają na budowanie różnorodnych kształtów i budowli, pojawiły się po raz pierwszy w 1949 r. Od lat 60. XX wieku klocki umożliwiają budowę całych małych-metropolii, złożonych z klockowych pojazdów, budowli, przyrody czy ludzi. Ci ostatni pojawili się na rynku dopiero w 1975 roku a obecny kształt (z obracanymi częściami ciała) przybrały w 1978 roku. Firma LEGO® wciąż powiększa swój asortyment, docierając na nowe rynki i do nowych odbiorców. Teraz świat klocków otwiera się także dla fanów sneakersów. Wszystko za sprawą kolaboracji z kultową niemiecką firmą Adidas, której buty z pewnością każdy z nas miał chociaż raz na swoich nogach.

Kolorowy styl i technologia LEGO® dla dużych dzieci

Kiksy Adidas ZX 8000 dają nam do zrozumienia, że jedną z najważniejszą życiowych cech jest kreatywność. Buty zawierają bowiem najlepsze elementy, które sprawiły, że firma LEGO® cieszy się popularnością na całym świecie. Choć połączenie to brzmi dość surrealistycznie, to spełnia ono funkcję modową, której potrzebowali tęskniący za dzieciństwem dorośli na całym świecie.

W podeszwie Adidas ZX 8000 znajdziemy system Torsion, dzięki któremu ciężar ciała lepiej rozkłada się na całej stopie. Na podeszwie osadzono cholewkę, która tworzona jest z dobrej jakości zamszu oraz nylonowego, charakterystycznego materiału w paski. Interesującym zabiegiem jest także umieszczenie fragmentu z wypustkami na pięcie, co ma nawiązywać do kultowych klocków. Wierzch buta jak i wyściółka to materiał tekstylny, połączony ze skórą syntetyczną. Adidas ZX 8000 to model sznurowany, posiadający gumową podeszwę zewnętrzną.

Zdobienia nawiązujące designem do klocków, a także metka z logo duńskiego giganta sprawiają, że obok tych butów nie da się przejść obojętnie. Bok zdobią trzy paski układające się z kolei w logo marki Adidas. Całość została osadzona w monochromatycznych kolorach, nawiązujących bezpośrednio do żywych odcieni klocków. Do dyspozycji mamy buty w wersjach: żółtej, zielonej, szarej, czarnej, czerwonej i niebieskiej i są to zarówno modele damskie, jak i męskie.

Różnorodne dzieła kolaboracji Adidas x LEGO® znajdziecie w sklepie distance.pl. Czeka tam 12 modeli Adidas x LEGO® w 6 różnych wersjach kolorystycznych (po 6 dla kobiet/juniorów i mężczyzn).