National Geographic & Vans – Wiosna 2020

2020-06-30 by AniaK

Zarówno Vans jak i National Geographic to marki legendarne. Nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Vans zasłynął już z wielu bardzo ciekawych kolaboracji w ciągu równie wielu lat swojego istnienia. I tak na przykład mogliśmy już podziwiać kultowe wzory inspirowane Disneyem w latach osiemdziesiątych. Całkiem niedawno, bo w roku 2015, zachwycać się można było kwiecistym designem stworzonym przez znanego japońskiego artystę Takashi Murakami. Zaś tej wiosny 2020 roku padło właśnie na słynną sieć telewizyjną. 

National Geographic znane jest ze zgłębiania i dokumentacji wielu zagadnień natury. Stacja zajmuje się nauką, fotografią, środowiskiem, historią, kosmosem czy, ujmując to w jedno zwięzłe słowo: przygodą. Kolaboracja z marką Vans początkowo została przyjęta dość niespodziewanie. Jednak biorąc pod uwagę jak szeroką rangą tematów zajmuje się National Geographic wypuszczone przez Vans designy pozytywnie zaskoczyły rożnorodnością i pomysłowymi nawiązaniami do przyrody. I tak na przykład jeden z modeli Slip-On przedstawia grenlandzki lodowiec. Era zaś pokryty został artystyczną reprezentacją oceanu a na podeszwie wypisano współrzędne geograficzne. 

Marka Vans w kolaboracji ze stacją wypuszcza na rynek pięć swoich unikatowych modeli. Oprócz wspomnianych już wcześniej Slip-On i Era unikatowe wzory zaprezentowano również na innych popularnych designach. Authentic, Old Skool oraz najbardziej znanych ze wszystkich Sk8-Hi również dostały swoje obrazy. Oprócz grafik oceanu czy lodowców na sneakersach pojawiają się również obrazy egzotycznych zwierząt. Na bokach butów zobaczyć możemy wilka lub żabę drzewną. Pojawiają się również charakterystyczne dla marki National Geographic żółte obramowania i sama jej nazwa wypisana wokół pięty. 

Vans kolaborację tę postanowił wypuścić na rynek w dzień dziecka. I tak właśnie 1 czerwca będzie można już sprawić sobie sygnowane żółtym logo legendarnej stacji National Geographic tak samo legendarne już sneakersy Vans. Wypatrujcie uważnie, bo będziecie mogli je dostać również i w Distance.pl.

Zdjęcia – Autor: [ANN]/Sneakernews.com