New Balance 237, czyli historia połączenia dobrych rozwiązań z przeszłości i współczesnych trendów

2021-05-24 by Ewelina G

Mix klasyki i najnowszych trendów. Bazując na kultowym modelu New Balance 327 i uwzględniając najnowsze rozwiązania, firma z Bostonu prezentuje model 237. Te buty od ich poprzedników wyróżnia jednak nie tylko kolejność cyfr w numerze modelu, ale dużo, dużo więcej.

Wygoda, styl i dobre rozwiązania – tak w skrócie można zaprezentować New Balance 237. Nawiązujące do kultowego modelu New Balance 327 kiksy zagwarantują wygodę dobrze wykonaną, niską cholewką, przewiewną siateczką oraz umieszczoną w podeszwie pianką EVA. Buty, które projektowała sama Charlotte Lee – znana projektantka firmy New Balance –  są dobrym wyborem na trwający sezon wiosna-lato, nie tylko dla sportowców i sneakerheadów, ale także wszystkich miłośników wygodnego obuwia i dobrego stylu. New Balance 237 to idealny balans klasyki i nowoczesnego stylu.

New Balance 237 – ładny wygląd i bogata historia

Firmy New Balance, ani ich kultowych modeli butów, nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten obuwniczy gigant działający na rynku od ponad 100 lat, ma za sobą miliony dobrze wykonanych kiksów, które wypuszczane były w setkach różnych kolekcji. Nic więc dziwnego, że co rusz firma postanawia odświeżyć swoje klasyczne, przemyślane modele, a także wypuścić nowe, delikatnie modyfikując te stare. Tak jest w przypadku serii New Balance 237, która wzorowana była na popularnych 327-kach. Oba modele nawiązują do stylu retro oraz biegowej tradycji firmy.  

Za projekt sneakersów NB 237 i 327 odpowiadała ta sama, znana projektantka firmy New Balance – Charlotte Lee, która rozpoczęła swoją karierę w tej amerykańskiej korporacji jako… stażystka. Lee tworzyła model 327 od grudnia 2018 r., a jej celem było zaprojektowanie kiksów opartych na tradycji firmy, której początkowymi klientami byli przecież biegacze. Lee nawiązała więc do klasycznych, biegowych trendów z lat ’70, nie zapominając jednak także o świeżym powiewie. Oliwy do ognia dolewał dział marketingu firmy, który zadbał, by buty pojawiały się w różnych kolaboracjach, np. z włoską marką Casablanca. Ciekawym modelem były również czerwone 327-ki stworzone w projekcie „Cape”, który inspirowany były drinkiem na bazie żurawiny i alkoholu. Projektanci obuwia w końcu zrozumieli, że popularność lat ’70 chyba nigdy się nie skończy i postanowili ten trend odważnie łączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tak też się stało w modelu 237, który stawia na modne kolory. Do wyboru mamy stonowane wersje o odcieniu kremowym, różowym, szarym bądź czarnym oraz dwa modele eksplodujące różnymi kolorami – WS237PW1: fioletem, różem oraz jasną zielenią i żółcią, a w WS237PK1 mięta, fioletem i żółcią. Niska cholewka nadaje vibe’u retro, a dzięki kombinacji zamszu, nylonu i przewiewnej siateczki otrzymujemy klasyczny look i wyjątkową wygodę. Wszystko jest delikatnie powiększone, dzięki czemu otrzymujemy asymetryczny wygląd. Tak jak w modelu 327 mamy duże, wyszywane logo „N”, które nawiązuje do dawnych modeli New Balance.

Wygoda i porządna technologia

Charlotte Lee nie tylko czerpała ze stworzonego przez siebie modelu NB327, ale także z New Balance COMP 100 – butów do biegania, które swoją premierę miały w latach 70’. Właśnie temu modelowi zawdzięczamy budowę podeszwy zewnętrznej. Gumowy bieżnik zapewnia maksymalną przyczepność, a kształt podeszwy jest całkiem elegancki, dzięki lekko wysuniętemu tyłowi. Sznurowana konstrukcja sprawia, że noga w bucie podczas chodzenia jest cały czas stabilna. Podeszwę środkową wykonano z użyciem pianki EVA.

Pianka EVA to połączenie kopolimeru etylenu i octanu winylu (ang. Ethylene-Vinyl Acetate), z którego powstaje materiał o miękkiej strukturze, wykorzystany do wykonywania podeszwy. Giętkość, elastyczność i trwałość połączone z lekkością materiału, to sekret sukcesu tego zastosowania. Materiał odporny jest także na ścieranie i warunki atmosferyczne, dzięki czemu najczęściej spotykany jest w butach sportowych. To zastosowanie popularność zyskuje także w obuwiu codziennego użytku.

W sklepie Distance znajdziesz New Balance 237 w różnej kolorystyce – od klasycznych szarości, czerni i bieli po energetyzujące połączenia kolorystyczne. Bez względu na to jaki wariant wybierzesz, na pewno wyrazisz siebie w najbardziej stylowy i wygodny sposób z możliwych.