Ozweego – powrót z przeszłości

2019-11-22 by iamhalinka

2019 jest dla adidasa rokiem powrotów.

I to wielkich powrotów. Świetne kampanie i zaangażowanie znanych osób wpływa na stale rosnącą popularność marki. W tym roku nowe życie zyskał świetnie promowany adidas Ozweego! Premiera pierwszej wersji modelu odbyła się ponad 20 lat temu. Dzisiejsza odsłona Ozweego idealnie wpasowuje się w panującą nostalgię za minionymi dekadami. 

 

Ewolucja adidas Ozweego

Pierwotnie buty te przeznaczone były do biegania. Wykorzystany w podeszwie system adiPRENE miał zapewniać dobrą amortyzację oraz minimalizować zmęczenie stopy podczas wysiłku fizycznego – a to wszystko dzięki elastycznemu i miękkiemu materiałowi w podeszwie.

Kolejne odsłony modelu, czyli Ozweego 2, 3 i 4 powstały w przeciągu następnych kilku lat. Zmiany w nich polegały głównie na ulepszeniu technologii. 

Pierwszym znaczącym powrotem tych butów była kolaboracja adidasa z Rafem Simonem (2013 r.), dzięki której światło dzienne ujrzały odmienione Ozweego. Model ten odniósł spektakularny sukces i stał się inspiracją dla projektantów, którzy kontynuowali modę na buty w stylu dad shoes.

Dzisiaj design adidas Ozweego wyraźnie nawiązuje do pierwowzoru z lat 90., jednak równie wyraźnie pokazuje postęp jaki nastąpił przy projektowaniu modelu. Sama marka w swojej kampanii zwraca uwagę na silną inspirację poprzednimi wersjami modelu oraz pokazuje jak w sprytny i zgrabny sposób udało im się stworzyć coś świeżego i odpowiadającego współczesnemu sneakerheadowi.

adidas Ozweego

Adidas Ozweego z tego roku są bardzo lekkie i miękkie. Dzięki elastycznemu materiałowi idealnie dopasowują się do kształtu stopy. Siateczka na górze cholewki sprawia, że buty są przewiewne i nie męczą nóg. Dodatkowo, model ten można znaleźć w wielu wersjach kolorystycznych. Dla każdego coś dobrego! 

W sklepie distance.pl znajdziecie trzy wersje tego modelu:

Z taką parą butów każde wyjście będzie wyjątkowe!