Powiew różu w kultowym modelu New Balance 991. Nadchodzi wersja Shy Pink

2021-04-05 by Ewelina G

Odpicowany klasyk z Wielkiej Brytanii, autorstwa amerykańskiego giganta. New Balance 911, które podbiły serca fanów kiksów, a także samego Steve’a Jobsa, teraz debiutują na rynku w wersji różowej. Odważny kolor połączony z dużą wygodą i komfortem (którego nie powstydził się przecież nawet sam twórca Apple!), to z pewnością hit tegorocznej wiosny.

Sneakersy New Balance 991 to buty, które widziały wiele. Nosili je Ben Affleck i Hilary Duff, a sławny Steve Jobs miał je na nogach, gdy prezentował pierwszego w dziejach IPhone’a. Kultowa szara wersja, którą znają wszyscy, musi teraz odejść w cień, gdy na salony wjeżdża odpicowany model „shy pink”. Zamsz, specjalna siatka oraz wytrzymała podeszwa połączone z kolorem, który jest symbolem miłości, przyjaźni i ciepła, to przepis na kiksy, których nie można przegapić.

Historia modelu New Balance 991 i sprawa Steve’a Jobs’a

Seria New Balance 99X to buty sportowe produkowane przez amerykańskiego giganta od 1982 roku. Pierwsze na rynku pojawiły się 990-tki, które dzięki swojej funkcjonalności, okazały się być sneakerskim hitem. Później firma wypuszczała kolejne modele, by w 2001 roku wprowadzić jeden z najbardziej popularnych w swoim cyklu – New Balance 991.  

Choć buty występują w różnych kolorach, to bez wątpienia najbardziej popularnym są te szare. Głównie za sprawą ich nosiciela – Steve’a Jobsa, znanego entuzjasty butów firmy i założyciela Apple. Kiedyś po internecie krążyła nawet plotka, jakoby pierwotna koncepcja butów miała pojawić się w liście Jobsa do prezesa New Balance, Jima Davisa. Sam prezes NB tę plotkę jednak zdementował, opowiadając przy okazji, że Steve Jobs nieustannie kupował kolejne modele butów New Balance i był z nich zadowolony. Wiadomo jednak, że 991-ki były dla Jobsa szczególne – to właśnie je miał na nogach, stojąc na scenie wystawy Macworld w San Francisco z pierwszym IPhonem w ręce. Wiedząc, że w tamtej chwili ma wpływ na cały technologiczny świat, wybrał właśnie swoje szare New Balance 991. Gazeta New York Times w jednym ze swoich artykułów podkreślała, że oprócz Steve’a Jobs’a, model jest ulubionym także wielu innych sław. Fanami serii New Balance 991 jest też m.in Ben Affleck i Hilary Duff. 

Technologia w parze z różem 

Kolor, który w dzisiejszych czasach bywa bardzo kontrowersyjny, w niektórych kręgach uznawany jest za symbol uniwersalnego szczęścia. Jeśli połączyć to z technologią i dobrym wykonaniem, mamy przepis na sukces. Buty New Balance 991 Shy Pink wyposażone są w wysokiej jakości materiały – zamsz, specjalną siatkę oraz wytrzymałą, odporną na ścieranie, podeszwę. Dzięki technologiom Abzorb, która amortyzuje uderzenie buta o podłoże oraz N–durance (gumowy materiał umieszczony pod podeszwą zapewnia trwałość podczas uderzeń piętą), zapewniają także dużą wygodę i komfort.

Kolor natomiast, ze względu na swój odcień, na pewno przyciągnie uwagę wielu osób. Jasnym różem pokryto niemal zupełnie boki butów – ten sam odcień ciągnie się od pięty aż do palców. Oczywiście oprócz różu, w modelu znajdziemy również kontrastowe, szare elementy. Są one na legendarnym logo New Balance – kultowym „N” na boku, ale także na języku oraz zapiętce. Pozbawiona różu jest także cała dolna część buta, a także jego podeszwa. Ze względu na fakt, że dziś sneakersy New Balance 991 nazywane są klasykami z Wielkiej Brytanii (gdyż produkowane w tamtejszej fabryce firmy w miejscowości Flimby), na bucie nie zabrakło również słynnego „Made in England” w towarzystwie flagi UK we wnętrzu buta. Całość stanowi dobrze zgraną kompozycję kolorów, którą producent trafnie określił mianem „shy pink” (ang. nieśmiały róż).  

Buty w przyjemnym różowym kolorze znajdziecie w sklepie distance.pl. Tej wiosny postawcie na dobrą jakość i styl w nowych New Balance 991 Shy Pink!