RECENZJA: adidas EQT Support Ultra PK „Core Black”

2017-03-25 by pdt

Większość wpisów poświęconych butom z rodziny adidas EQT kwitowaliśmy stwierdzeniem, że rok 2017 może okazać się rokiem EQT. Niemiecka marka w niezwykle aktywny sposób obchodzi ćwierćwiecze adidas EQT. Jedną z nowych propozycji stanowią adidas EQT Support Ultra Primeknit. Dziś na warsztat bierzemy czarną wersję kolorystyczną buta. Zapraszamy do recenzji butów adidas EQT Support Ultra PK „Core Black”!

Sytuacja na początku lat 90-tych ub. wieku w biurach niemieckiej marki nie należała do najciekawszych. Podobnie jak jeszcze kilka lat temu, adidasy sprzedawały się po prostu źle a w ofercie marki brakowało ciekawych nowości. Podobnie jak obecnie za sprawą technologii Boost, tak i wtedy przełomowym momentem było wprowadzenie linii adidas Equipment.

adidas EQT Support Ultra Primeknit Core Black White zoom

Lata 2016/2017 przyniosły powrót legendarnej rodziny w nowym wydaniu. I trzeba powiedzieć, że nowe propozycje ze stajni adidas są naprawdę udane. Recenzowane dziś EQT Support Ultra PK „Core Black” naszpikowano flagowymi technologiami niemieckiej marki. Zacznijmy od samej góry. Cholewkę buta wykonano z materiału Primeknit. Na pierwszy rzut oka przypomina on… wełnę. Przy pierwszym kontakcie organoleptycznym widzimy, że materiał ten jest nieco bardziej elastyczny niż wspomniana wełna. Ciężko mówić o jakimś specjalnym dopasowywaniu się cholewki do stopy, ale elastyczność i charakterystyka Primeknitu sprawiają, że but leży na stopie niezwykle komfortowo.

adidas EQT Support Ultra Primeknit Core Black White parka

Aby uzyskać niezbędna stabilizację, pojawiły się konstrukcyjne wzmocnienia. Pierwszy, najbardziej charakterystyczny to plastikowy panel obecny w tylnej części buta. Drugi to nylonowe paski (sprytnie łączące się w charakterystyczny znak marki) biegnące od miejsca wszycia podeszwy po łączenie ze sznurówkami. Trzeci jest niewidoczny ale otacza palce na czubku buta. Dzięki temu adidas EQT Support Ultra PK „Core Black” trzymają swój kształt i są wytrzymalsze.

adidas EQT Support Ultra Primeknit Core Black White

Sercem buta jest podeszwa wykonana z kapsułek Boost. Opiszę go krótko. Wyobraźcie sobie styropian, który zamiast kruchości posiada elastyczność podobną do gumy. Dzięki temu jest odporny na ściskanie i powraca do swojego pierwotnego kształtu zapewniając amortyzację kroków. Boost to jedna z najciekawszych nowinek jakie wniosła marka adidas na współczesny rynek sneakersowy. Podeszwę zwieńczono (po sugestiach płynących od biegaczy używających systemu Boost zawodowo) warstwą gumy Continental. Ma to na celu zwiększenie żywotności samego buta który, jak każdy, ściera się podczas chodzenia.

buty adidas EQT Support Ultra Primeknit Core Black White

adidas EQT Support Ultra PK „Core Black” zapewniają ultra modernistyczny wygląd współczesnego buta jednocześnie puszczając oko do „starych wyjadaczy”. Lekko toporna bryła łączy się w ciekaw sposób z nowymi, opływowymi materiałami a o historii modelu przypominają akcenty takie jak lacelock czy gumowa metka. Rozmiarowo wypadają true-to-size.

adidas EQT Support Ultra PK „Core Black” w Polsce znajdziecie w sklepie distance.pl.

meskie adidas EQT Support Ultra Primeknit Core Black White