RECENZJA: Kosmiczne Puma x UEG Court Play SlipOn – cz. 2

2017-01-25 by pdt

Współpraca pomiędzy polską marką UEG a niemieckim potentatem z dziedziny sportswear – marką Puma to wydarzenie na tyle duże, że poświęcamy mu nie jeden a, wyjątkowo – dwa wpisy. (Część pierwsza dostępna TUTAJ)

W części pierwszej opisywałem ogólnie same okoliczności współpracy, której efektem są m.in. opisywane tu Puma x UEG Court Play SlipOn. Dziś przyjrzymy się dokładnie materiałom. But wykonany jest z siateczki mesh znanej z butów sportowych. Język i toebox posiadają mesh o gęstym splocie, z kolei boczne panele pokryto siateczką o dużych oczkach. Ponieważ posiadam białą wersję kolorystyczną, trochę boję się o utrzymywanie czystości tego elementu. Z doświadczenia wiem jak uporczywe bywa czyszczenie meshu, szczególnie białego. No ale w końcu „usa e getta” więc może zabrudzone buty powinienem po prostu wyrzucić?

Podeszwa buta jest wykonana z wytrzymałej gumy z dodatkowym utwardzaniem od spodu, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że się zbyt szybko zetrze. To duży plus.

Samo wzornictwo nie odbiega niczym specjalnym od projektów marki UEG. Inspiracja dla projektantów była szeroko pojęta astronautyka, loty w kosmos, estetyka elementów towarzyszących podróżom w kosmos. Widzimy tu wykonane w technologii termodruku nadruki i symbole przypominające instrukcję obsługi promu kosmicznego. Nadruki obecne są zarówno na części wierzchniej buta jak i samej podeszwie.

Wygoda. Sam komfort użytkowania butów nie odbiega od tego, czego można się spodziewać po prostych trampkach. Posiadacze takich modeli jak Puma Suede wiedzą, czego oczekiwać, pozostali – muszą przekonać się sami lub zaufać mi na słowo. Osobiście preferuje gdy but mocno trzyma się na nodze, co zwykle wymaga zastosowania sznurowadeł. O dziwo Puma x UEG Court Play SlipOn są na tyle dopasowane, że dosyć ciasno trzymają się na stopie. Nie ma mowy o żadnych luzach ani zjeżdżaniu z nogi. Zakładanie buta ułatwia pętelka umieszczona na pięcie. Pokryto ją nadrukiem z logo obu marek. Nie jest to wprawdzie materiał 3M, ale użycie srebrnej farby dało efekt lekkiego odblasku.

Podsumowanie: Puma x UEG Court Play SlipOn nie wyróżniają się niesamowitą jakością wykonania czy milionem akcesoriów w zestawie. Jest to but przystępny cenowo, wpisujący się w aktualne trendy i zdecydowanie wyróżniający na tle innych propozycji obuwniczych marki. Nie jest to but, który odłożony zyska na wartości wielokrotnie. Jeśli jednak szukacie buta, który posłuży kilka sezonów po czym może zostać odesłany na zasłużoną emeryturę a jednocześnie nie zrujnuje Waszego budżetu to Puma x UEG Court Play SlipOn będą idealnym wyborem. UEG zrobił swoje, UEG może odejść.