RECENZJA: Nike Lunarforce 1 Duckboot

2017-02-04 by pdt

Projektanci Nike lubują się w hybrydach. Odkąd sięgam pamięcią firma z Oregonu eksperymentowała ze swoimi modelami, łącząc często pozornie niepołączalne konstrukcje w nową całość. Bohater dzisiejszego wpisu ma bogatą historię która nierozerwalnie wiąże się z… koszykówką. Zapraszamy na recenzję modelu Nike Lunar Force 1 Duckboot!

Opisywane w poniższym tekście buty to wariacja najlepiej sprzedającego się sportowego buta w historii – arcykultowych Nike Air Force 1. Butów, które towarzyszyły wielu pokoleniom sneakerheadów ale także osób kompletnie niezwiązanych z tematem. Obecne na nogach gwiazd muzyki, telewizji, sportu. Jeden z butów, które po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji. Przyznam szczerze, że dość sceptycznie podchodziłem do tej propozycji ze strony Nike. Owszem, niejednokrotnie widywałem ludzi w zimie w Air Force 1 na nogach, jednak powiedzmy sobie szczerze – nie jest to but stworzony na taką pogodę. Gigant z Oregonu najwyraźniej za cel postawił sobie zmianę tej sytuacji. I (spoiler alert) to im się udało. Nike Lunar Force 1 Duckboot to jedna z lepszych propozycji w kategorii „sneakersy na zimę„, jakby skrojona pod polską zimę.

Nike Lunarforce 1 Duckboot

Zaczynając od dołu, but wyposażono w podeszwę z protektorem poprawiającym przyczepność do podłoża. Dzięki temu zminimalizowano ryzyko „gleby” na lodzie. Skoro o podeszwie mowa, nie sposób wspomnieć o zastosowanej technologii. Jak sugeruje nam nazwa, za amortyzację naszych kroków odpowiada podeszwa Lunar. I to naprawdę działa. But jest po prostu wygodny, dla niektórych może nawet zbyt wygodny – podeszwa mocno pracuje co może być zaskoczeniem dla osób przyzwyczajonych do twardych, zimowych podeszew.

Nike Lunarforce 1 Duckboot

Jeśli chodzi o część wierzchnią buta, to producent zastosował technologię Watershield. Ma to być gwarantem wodoodporności. Dodatkowym zabezpieczeniem przed napływem wilgoci do buta jest toebox. Pokryto go gumową warstwą z dodatkowym wzorkiem ze względów estetycznych. Cholewka buta została wykonana ze skóry. Nike Lunar Force 1 Duckboot sięgaja ponad kostkę. Posiadają również specjalny profil wewnątrz buta który poprawia stabilizację kostki. Wysokie buty mają ten problem, że trudno je założyć bez pomocy łyżki do butów. W przypadku modelu Lunar Force 1 Duckboot pomocne stają się uchwyty obecne nad piętą jak i nad językiem. W tym drugim miejscu zastosowano także fragment wykonany z odblaskowego materiału 3M.

Nike Lunarforce 1 Duckboot

Nike Lunar Force 1 Duckboot to jedna z najlepszych propozycji giganta z Oregonu na sezon jesienno-zimowy. Wydają się być idealną opcją dla każdego, kto nie chce się żegnać z ulubionymi sneakersami tylko ze względu na kiepską pogodę za oknem.

Nike Lunar Force 1 Duckboot dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych na Distance.pl

Nike Lunarforce 1 Duckboot